LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
"PIŁKARZE CHCĄ COŚ UDOWODNIĆ"

Trener Waldemar Fornalik przed meczem w Poznaniu

DOMINIK KUBERA

"Trudniej broni się tytułu, niż go zdobywa"

MARCIN NOWAK

"Czekaliśmy na ten awans"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

NA RATUNEK KOLEJARZOWI RAWICZ

Dyscyplina: Żużel, region: Wielkopolska
Dodano: 2024-01-10 10:27, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne
 
Rawicz bez żużla? "Niedźwiadki" w tarapatach.
 

Sytuacja jest trudna, ale wciąż tli się nadzieja. Kolejarz Rawicz nie dostał licencji, o którą się starał i znalazł się poza ligowymi rozgrywkami w sezonie 2024. W Rawicz chcą ratować drugoligowy klub, ale...

 

 

- Sytuacja klubu jest trudna, nawet bardzo – ocenił sytuację Kolejarza burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik. - Z inicjatywą pomocy wyszedł prezes Unii Leszno, z którym w najbliższych dniach jestem umówiony na rozmowę. Jestem w kontakcie z obecnym wiceprezesem Kolejarz Rawicz  na temat sytuacji klubu. Jako Gmina Rawicz  pomagamy, szukamy możliwości rozwiązania tego kryzysu.

 

 

Kolejarz został bez prezesa. Sławomir K. trafił do aresztu jako podejrzany w procesie tzw. śmieciowym. Brak sternika odbił się na działalności klubu. Kolejarz rozliczyl sie z zawodnikami, ale żaden z nich nie został w Rawiczu, poszukali nowym miejsc pracy. Żużlowcy twierdzą, że nie mieli wyjścia, nie dostali propozycji kontynuowania współpracy.

 

 

Władze gminy rozmawiałay z przedstawicielami Glównej Komisji Sportu Żużlowego. Kieronictwo żużlowej centrali stara się pomóc, nawet opóźniło publikację terminarza drugoligowych  rozgrywek. Jak się okazuje, pomocną dłoń wyciągnął do Kolejarza również Piotr Rusiecki, prezes Unii Leszno. Szef leszczyńskich „Byków” deklaruje pomoc, ale zaznacza, że sam nie udźwignie ciężaru finansowania klubu.

 

 

"Żużel, podobnie jak każda inna dyscyplina profesjonalnego sportu, powinien opierać się na finansowaniu sponsorskim. Gmina zapewnia obiekty sportowe i częściowe finansowanie wszystkich klubów sportowych. Nasze wsparcie dla wszystkich stowarzyszeń wyniesie w 2024 roku ponad milion złotych. W ostatnim czasie zakupiliśmy na potrzeby stadionu żużlowego bandę za około 400 tys. zł oraz trybuny za około 100 tys. zł. Klubom sportowym za symboliczną opłatę udostępniamy obiekty sportowe, których utrzymanie kosztuje Gminę w skali roku 5 mln zł. Jest to wkład, o którym rzadko się mówi i wydaje się być niezauważalny" - Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza. 

 

 

Rusiecki jest gotów zorganizować drużynę, bazując na składzie leszczyńskiej drużyny, występującej w U-24 Ekstralidze, uzupełnionej doświadczonym Damianem Balińskim. Pomysł wydaje się ciekawy, gorzej z realizacją, gdyż wciąż brakuje konkretów – czytaj: zabezpieczenia finansowego.

 

 

- W ostatnich miesiącach sprawy w Kolejarzu Rawicz nie poszły w dobrą stronę, czego konsekwencje obserwujemy dziś. Jako Gmina Rawicz zrobimy wszystko, na co mamy wpływ, aby pomóc klubowi, jednak musimy mieć świadomość, że na tym etapie jest to trudne zadanie – przyznaje burmistrz Kubik.

 

 

Rawicz będzie chciał utrzymać miejsce w żużlowej lidze, ale jak wiadomo, same chęci nie wystarczą. Inna sprawa, że za chwilę wybory samorządowe i ewentualny „koniec żużla” w Rawiczu na pewno nie byłby najlepszą promocją rządzących lub nowych włodarzy. Czasu na decyzję i przede wszystkim na stworzenie budżetu zastało bardzo mało - do końca stycznia. 

MiC

 

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net