LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
"PIŁKARZE CHCĄ COŚ UDOWODNIĆ"

Trener Waldemar Fornalik przed meczem w Poznaniu

DOMINIK KUBERA

"Trudniej broni się tytułu, niż go zdobywa"

MARCIN NOWAK

"Czekaliśmy na ten awans"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

DUBLETU NIE BĘDZIE

Dyscyplina: P. nożna, region: Wrocław
Dodano: 2024-02-27 23:22, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne
 
"Dzieje Lecha w Pucharze Polski po zwycięstwie w 2009 roku to jest pasmo udręk, niewykorzystanych szans, kompromitujących porażek"
 

Lech Poznań z bolesną porażką! Kolejorz odpadł z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, przegrywając na własnym boisku z Pogonią Szczecin 0:1. Portowcy strzelili zwycięskiego gola w dogrywce (119 minuta).

 

 

Już wiadomo, Lech w tym sezonie nie zdobędzie dubletu. Plan na finał i zwycięstwo w PP runął w gruzach. Trudno rozprawiać, co się stało – brak skuteczności, błędy trenera Mariusza Rumaka, który długo nie decydował się na zmiany, nie dając impulsu z ławki, gdy widział że nie wszyscy zawodnicy walczyli na pełnej. Tak było w przypadku Filipa Szymczaka, który w końcówce regulaminowego czasu gry praktycznie „oddychał rękawami”.

 

 

Przegrana w końcówce dogrywki, to dla nas trudna lekcja. To mocno boli. Teraz musimy zdobyć mistrzostwo Polki – mówił po meczu Barry Douglas. Myślę, że zasłużyliśmy dziś na znacznie więcej, co sprawia, że to naprawdę bolesna lekcja. Byliśmy dziś lepszą drużyną, ale nie wykorzystując swoich okazji musisz liczyć się z tym, że rywal zdobędzie bramkę po którejś ze swoich szans. Potrzebujemy jak najszybciej zapomnieć o pucharze i skupić się już tylko i wyłącznie na lidze.

 

 

 

"Dzieje Lecha w Pucharze Polski po zwycięstwie w 2009 roku to jest pasmo udręk, niewykorzystanych szans, kompromitujących porażek, ewentualnie upadków na pysk tuż przed metą (pięć przegranych finałów). Było w tym czasie wszystko" - Mateusz Święcicki, dziennikarz, komentator TV Eleven Sports.

 

 

 

Pogoń złapała świeżość, gdy jej trener zdecydował się wprowadzić do gry nowych zawodników. Ławka gosci zareagowała w odpowiednim momencie. Trener Portowców twierdzi, że charakter i mental zawodników miały decydujące znaczenie. Zaangażowanie przesądziło o wygranej. 

 

 

- Nie chciałbym się skupiać nad tym, jak wyglądała nasza gra i taktyka, chciałbym bardziej się skupić na tym jakiego pokazali ducha drużyny. Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego będąc trenerem. Mamy w sobie coś takiego, że trudno będzie nas zatrzymać – twierdzi trener Pogoni Szczecin, Jens Gustafsson.

 

 

Lech na łopatkach w PP, ale sezon trwa. Już w niedzielę czeka go ligowa konfrontacja z mistrzem Polski z Częstochowy. Raków znajduje się w kryzysie (też odpadł z PP po porażce z Piastem Gliwice) i na wiosnę krwawi na ligowych boiskach. Czy Lech przywiezie punkty spod Jasnej Góry?

 

 

Robert Duda, MiC

fot.Lech Poznań/Przemysław Szyszka

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net