LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
"PIŁKARZE CHCĄ COŚ UDOWODNIĆ"

Trener Waldemar Fornalik przed meczem w Poznaniu

DOMINIK KUBERA

"Trudniej broni się tytułu, niż go zdobywa"

MARCIN NOWAK

"Czekaliśmy na ten awans"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

U bram do raju

Dyscyplina: Żużel, region: Wielkopolska
Dodano: 2023-10-24 22:54, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne
 
16-latek dostanie szansę w PGE Ekstralidze.
 

O Filipie Seniuku zrobiło się głośno, gdy pod koniec sezonu błysnął w Memoriale Krystiana Rempały i dostał szansę na turnieju Tobiasza Musielaka z okazji jego 15-lecia startów. 16-latek za chwilę stanie przed jeszcze większym wyzwaniem. Betard Sparta Wrocław planuje mu otworzyć drzwi do PFE Ekstraligi.


Seniuk jest z Wrocławia, ale żużla uczył się w Ostrovii Ostrów Wielkopolski pod okiem trenerów Mariusza Staszewskiego i Kamila Brzozowskiego. Wcześniej trenował motocross i co warte podkreślenia, z sukcesami.  Wśród tych najważniejszych są drugie miejsce w Pucharze Polski w klasie MX i tytuł Mistrza Okręgu Poznańskiego. Seniuk rok temu (październik 2022) zdał egzamin i uzyskał żużlową licencję. Chłopak miał 15 lat i do września 2023 nie mógł ścigać się w lidze (od 16 roku życia). Za to mógł startować w zawodach dla juniorów. Występował w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów, w turniejach zaplecza kadry narodowej, w mistrzostwach okręgu. Kilka razy stanął na podium, co przyciągnęło uwagę trenerów drużyn nawet z ekstraligi.


Seniuk w Ostrowie ma daleka drogę do pierwszego zespołu, gdyż prym wiodą bardziej doświadczeni od niego Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Tak się złożyło, że kilku innych wychowanków Ostrovii musiał poszukać sobie innych klubów, żeby nie siedzieć i czekać na swoją szansę w macierzystym klubie. Dlatego m. in. Kacper Grzelak trafił do PSŻ Poznań, a jego klubowy kolega Jakub Poczta będzie startował w Texom Stali Rzeszów. Dla Seniuk również regularne starty i to jeszcze w lidze, mogą sprawić, że chłopak podniesie swoje kwalifikacje. Nastolatek chyba nie spodziewał się, że doceni go wicemistrz Polski z Wrocławia. Betard Sparta postawiła na 16-latka i chce, by startował w ekstralidze.


Arged Malesa Ostrovia zgodziła się na roczne wypożyczenie swojego wychowanka. Sparta zastrzegła sobie w umowie, że gdyby zawodnik po rocznym wypożyczeniu zapragnął kontynuować karierę w drużynie z Wrocławia, to będzie możliwy transfer definitywny. W Ostrowie nie ukrywają, że duże znaczenie przy zawarciu transakcji miały umiejętności zawodnika, ale również fakt, że mieszka we Wrocławiu. W Ostrowie zaś juniorów nie brakuje i nie zamierzają nikogo blokować, gdy może rozwijać swój talent. W Ostrovii oprócz Krawczyka i Szostaka czekają na swoja szansę kolejne talenty z kuźni trenera Staszewskiego - Tobiasz Potasznik i Gracjan Szostak oraz wchodzący do żużla coraz mocniej – Paweł Sitek i Franciszek Dymowski.

Robert Duda

Fot.Mariusz Cwojda

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net