LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
"PIŁKARZE CHCĄ COŚ UDOWODNIĆ"

Trener Waldemar Fornalik przed meczem w Poznaniu

DOMINIK KUBERA

"Trudniej broni się tytułu, niż go zdobywa"

MARCIN NOWAK

"Czekaliśmy na ten awans"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

CO Z JOSHEM PICKERINGIEM?

Dyscyplina: Żużel, region: Wielkopolska
Dodano: 2023-09-20 12:35, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne
 
Ból głowy trenera Tomasza Fajfera przed finałem 2.ligi
 

Ultrapur Start Gniezno i Texom Stal Rzeszów przygotowują się do pierwszej odsłony finału play off 2.ligi żużlowej. Stawką dwumeczu jest awans na zaplecze ekstraligi, więc obie ekipy szykują wszystko, co najlepsze. W Gnieźnie zaczęli nawet rozglądać się z posiłkami kadrowymi. 

                        

Trener czerwono-czarnych Tomasz Fajfer po zwycięstwie w półfinale play off z OK Bedmet Kolejarzem Opole zaczął szczegółowo analizować wyniki i postawę zawodników i doszedł do wniosku, że nie wszyscy jego podopieczni spełniają oczekiwania.  Szkoleniowiec więcej oczekiwał po występie Josha Pickeringa (1 pkt w dwóch startach), natomiast ocenę występu Zbigniewa Sucheckiego (3 pkt w trzech startach) pozostawił kibicom. 

 

Trener Fajfer uważa, że na takich "pralkach", jakie przywiózł na mecz Pickering nie można punktować nawet w drugiej lidze. Jeśli Australijczyk miał takie nadzieje, to jego wynik dobitnie pokazuje, że się nie da. "Pick" musi dysponować dużo lepszymi motocyklami, bo w Gnieźnie wciąż na niego bardzo liczą w kontekście zbliżającego się finału ligi.   

 

Mamy do myślenia, zarówno my jak i sam zawodnik. Nie może tak jeździć i tak słabo punktować. To jest zawodnik klasowy i więcej oczekujemy po jego występach - mówi Tomasz fajfer, trener Ultrapur Startu Gniezno. 

 

Gnieźnianie próbując zabezpieczyć się przed dwumeczem z Texom Stalą Rzeszów zaczęli rozglądać się za nowym zawodnikiem. Sondowali pozyskanie Mathiasa Pollestada z ebut.pl Stali Gorzów.  I co się okazało? Musieli odstąpić od pomysłu, gdyż regulamin jasno określa zasady wypożyczenia zawodnika. Transfery można przeprowadzać w wyznaczonym terminie - nie później niż do daty kalendarzowej 14.rundy rozgrywek włącznie. 

 

Tym samym, nowych twarzy w tym sezonie w Starcie nie będzie. Trzeba więc  postawić na Pickeringa i mu zaufać. 

 

Pierwszy mecz finałowy play off 2.ligi w Gnieźnie zaplanowano 30 września. Rewanż odbędzie się 7 października w Rzeszowie. 

 

Artur Bielecki 

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net