LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
TAI WOFFINDEN

"Celuję w złoto"

MATEUSZ DRÓŻDŻ

"Rozwój i stabilizacja"

HANS NIELSEN

,,MIŁO WSPOMINAM PIŁĘ"

 
 • Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha

  Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)
 • FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY

  Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław
 • Piotr Pawlicki z nowym kotraktem

  N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!
 • "Jaskółka" zburzona

  Kowal Extreme Off Road
 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

HANS NIELSEN

Dyscyplina: Żużel, region: Wielkopolska
Dodano: 2016-08-29 23:15, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne
 
,,MIŁO WSPOMINAM PIŁĘ"
 

 

- Po latatch miło znowu pana spotkać na stadionie żużlowym.

- Ciągnie wilka do lasu.

 

- 22 złote medale mistrzostw świata zobowiązują?

- To było kiedyś. Miło wspominam sukcesy międzynarodowe. Wygrywałem zawody ligowe i towarzyskie. Wiele sukcesów zapisałem na swoim koncie, będąc zawodnikiem drużyny z Piły. Piłę bardzo mile wspominam.

 

- Żużel bardzo się zmienił od czasu, gdy pan zdobywał medale mistrzostw świata?

- Rozwinął się! Przede wszystkim pod względem technicznym. Dawniej nie było az takich możliwości jak dzisiaj. Usługi świadczy kilkunastu światowej klasy tunerów. Oni między sobą prześcigają się w stosowaniu nowinek. Szukają sposobów technicznych, by ich silniki osiągały coraz lepsze wyniki. Ja miałem swojego sprawdzonego mechanika. Jako reprezentacja Danii, staraliśmy się korzystać ze sprawdzonych wzorców. Dzisiaj nie ma takiej możliwości, żeby ze sobą bliżej współpracowali, gdyż zawodnicy w większości są indywidualistami. Kiedyś też byli indywidualistami, ale na potrzeby reprezentacji, czy klubowego wyniku potrafili ze sobą blisko współpracować.

 

- Mam wrażenie, że speedway'wi brakuje gwiazd i osobowości pokroju Nielsena, Gundersena, Rickardssona, Knudsena, Crump, Adams. Długo można by wymieniać.

- To jest rzecz gustu i nie zgadzam się z tą opinią. Dzisiaj idolami kibiców są inni - Tai Woffinden, Hancock, Pedersen, Niels Iversen, Antonio Lindbaeck. Ciekawych, młodych zawodników promuje Polska. Wystarczy spojrzeć na umiejętności i wyniki Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego, Patryka Dudka. Oni będą jeszcze lepsi. Możecie być spokojni o przyszłość polskiego żużla.   

 

- Czym pan się obecnie zajmuję?

- Pracuję z reprezentacją Danii. Wspieram kadrę seniorów i juniorów. Zależy mi nie tylko na dobrych wynikach, ale również na rozwoju talentów, których w naszym kraju nie brakuje.

Rozmawiał: Jakub Gralik

 
 
 


 

Dodane komentarze

Arek PIŁA dnia 2016-08-29 23:31:15
Hans WIELKI Nielsen. Drugiego takiego zawodnika w Pile się nie doczekamy. Mistrzu! dziękuję za emocje, wrażenia i wspaniałe chwile na stadionie
 
 
Copyright by sportowy24.net