Dyscyplina: P. nożna, region: Poznań
Dodano: 2018-08-19 20:50, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne

Wisła przerwała zwycięska serię Kolejorza

Lech Poznań prowadził 2:0 z krakowską Wisłą i przegrał 2:4. „Biała Gwiazda” przerwała zwycięską serię Kolejorza, który znakomicie zaczął sezon. Poznaniacy wygrali cztery mecz i dzisiaj licznik się zatrzymał. Lech w piątej kolejce doznał pierwszej porażki. Goście wykorzystali błędy przeciwnika w defensywie. Było ich zdecydowanie za dużo. Lech najlepiej wystartował od 26 lat. Dzisiaj oblał test aspiracji walki o mistrzostwo.

Na plus

Lech szybko otworzył wynik meczu i gdy podwyższył rezultat na 2:0 wydawało się, że jest na najlepszej drodze po piąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Na prawej stronie boiska szarpał Maciej Makuszewski. „Maki” był motorem napędowym akcji Kolejorza. To on wypracował rzut karny. Warto odnotować, że 50 mecz w lidze rozegrał Kamil Jóźwiak. Lech pięciu kolejnych meczów z Wisłą u siebie nie przegrał.

Na minus

Gospodarze zgaśli w drugiej połowie. Katastrofalne błędy w obronie. Defensywa była dziurawa jak szwajcarski ser. Pięciu zawodników na dwóch lechitów. Taki obrazek tylko podnosił ciśnienie kibicom na Bułgarskiej. Dawid Kort w szeregach gości rozdawał podania na lewo i prawo i nikt nie potrafił go powstrzymać. Po raz pierwszy w tym sezonie na meczu ligowym pojawili się kibice. Ale bez dopingu traci widowisko i jak pokazuje wynik również miejscowa drużyna.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5 (2:1)

Bramki: João Amaral 8, Christian Gytkjær 18 (k) - Martin Košťál 24, Zdeněk Ondrášek 50, 61, Christian Gytkjær 55 (s), Marko Kolar 89

Lech: 1. Jasmin Burić - 26. Rafał Janicki, 13. Nikola Vujadinović, 3. Vernon De Marco - 17. Maciej Makuszewski, 25. Pedro Tiba, 19. Tomasz Cywka (76, 8. Paweł Tomczyk), 24. João Amaral, 7. Maciej Gajos (83, 18. Mihai Răduț), 29. Kamil Jóźwiak (61, 77. Piotr Tomasik) - 32. Christian Gytkjær.

Wisła: 1. Mateusz Lis - 5. Jakub Bartkowski, 27. Marcin Wasilewski, 4. Maciej Sadlok, 2. Rafał Pietrzak - 17. Jakub Bartosz (62, 9. Rafał Boguski), 10. Vullnet Basha, 7. Dawid Kort, 11. Jesús Imaz, 77. Martin Košťál (79, 15. Zoran Arsenić) - 13. Zdeněk Ondrášek (74, 24. Marko Kolar).

Żółte kartki: De Marco, João Amaral, Tomczyk, Răduț - Imaz, Wasilewski.

Śędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 13 141.