LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
MARTIN SEVELA

"Liczy się zaangażowanie"

TAI WOFFINDEN

"Celuję w złoto"

MATEUSZ DRÓŻDŻ

"Rozwój i stabilizacja"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

MARTIN SEVELA

Dyscyplina: P. nożna, region: Dolny Śląsk
Dodano: 2020-08-07 11:12, autor: ddsv dvsdv
Zródło: http://zaglebie.com/
 
"Liczy się zaangażowanie"
 

Jak pan ocenia pierwsze dni  treningów?

- Na początek przeprowadziliśmy wszystkie niezbędne badania. Trenowaliśmy dwa razy dziennie, po czym kolejnym etapem przygotowań jest wyjazd na obóz do Opalenicy. Zagramy tam dwa sparingi z Pogonią Szczecin. W kolejnych dniach treningi będą nieco krótsze, ale bardzo intensywne, aby dobrze przygotować się do rozgrywek. Każde zajęcia będą przeprowadzone z piłką. Chcemy być również w wysokiej formie pod względem fizycznym. Razem z trenerem przygotowania motorycznego ustaliliśmy szczegółowy plan, dzięki któremu będziemy w pełni gotowi. Najważniejsze dla mnie jest to, aby piłkarze podczas treningów pokazali dużo jakości oraz nie doznali poważniejszych urazów.

 

Jaki jest plan na najbliższy spotkanie sparingowe z Pogonią?

- Chcę, aby każdy z zawodników zagrał w jak największym wymiarze czasowym. Będzie to dobre przygotowanie do najbliższego meczu, którym jest rywalizacja w Pucharze Polski.

 

Jakie są ambicje zespołu związane z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski?

- Chcemy zajść jak najdalej. Puchar Polski jest najkrótszą drogą umożliwiającą grę w europejskich pucharach. Musimy zachować koncentrację, ponieważ w rywalizacji pucharowej nie ma możliwości rewanżu. Każde spotkanie jest dla nas tak samo ważne.

 

Jak pan  ocenia nowych zawodników, którzy  dołączyli do KGHM Zagłębia?

 

- Zarówno Jakub Wójcicki, jak i Jakub Żubrowski to doświadczeni zawodnicy, którzy wcześniej występowali w PKO Ekstraklasie. Ważne jest to, aby byli zdrowi i pokazali zaangażowanie na boisku. Są z nami również Karol Podliński, który najlepiej czuje się jako klasyczna dziewiątka. Jest także ciekawy bramkarz,  Kamil Bielikow. Pojechali z drużyną na obóz i być może dostaną swoją szansę w meczu. Następnie podejmiemy decyzję, czy testowani zawodnicy zostaną z nami na dłużej.

 

Czy Jakub Wójcicki i Jakub Żubrowski posiadają mentalność, która może sprawić, że determinacja zespołu będzie jeszcze większa?

 

- Oczywiście, obaj zawodnicy pokazali w swoich poprzednich drużynach ogromne zaangażowanie oraz charakter. Przede wszystkim mają też wysokie umiejętności piłkarskie, dlatego wiedzieliśmy, że obaj piłkarze będą dla nas dużym wzmocnieniem.

 

Kto będzie faworytem do zdobycia mistrzostwa w kolejnym sezonie?

 

- Myślę, że faworytem będzie Legia Warszawa, która zdobyła w tym roku mistrzostwo bez większych problemów. Drugim zespołem, który również może powalczyć o wysoką pozycję jest Lech Poznań.

 

Jaki cele  stawia pan sobie w nadchodzących rozgrywkach?

 

- Chcemy strzelić jeszcze więcej bramek niż w poprzednim sezonie, jednocześnie tracąc ich mniej. Dzięki temu zdobędziemy większą ilość punktów. Zamierzamy grać widowiskowo oraz wprowadzać do pierwszego zespołu kolejnych wychowanków z naszej Akademii. Chcemy zająć jak najwyższą pozycję w tabeli, aby nasi kibice byli usatysfakcjonowani. W każdym spotkaniu naszym celem będzie zwycięstwo oraz gra z pełnym zaangażowaniem.

 

Co może być atutem KGHM Zagłębia, a czego możemy się obawiać?

 

- Myślę, że atutem będzie walka i zaangażowanie zespołu w każdym meczu. Według mnie jest to bardzo ważne, aby wygrać. Mamy także silną i skuteczną ofensywę, ale chcemy poprawić grę całego zespołu w obronie. Z pewnością musimy ustabilizować naszą formę, tak aby grać z większą powtarzalnością. Obawiam się jedynie poważniejszych kontuzji, ale wierzę, że cała drużyna jest dobrze przygotowana do startu sezonu i w każdym spotkaniu będziemy mieli do dyspozycji najlepszych zawodników.

 

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net