LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
PIOTR RUSIECKI

"Hampel stanowił pierwszy wybór"

STEFAN PIELECH

"Tęcza musi podnieść się"

JANUSZ KOŁODZIEJ

"ZNAM LESZCZYŃSKIE ŚCIEŻKI"

 
  • Piotr Pawlicki z nowym kotraktem

    N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!
  • "Jaskółka" zburzona

    Kowal Extreme Off Road
 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

REZERWOWY BOHATEREM DERBÓW

Dyscyplina: P. nożna, region: Dolny Śląsk
Dodano: 2017-07-24 20:23, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne
 
Jakub Świerczok trafił w doliczonym czasie gry
 

Rezerwowy Jakub Świerczok strzelił zwycięskiego gola dla Zagłębia Lubin. Złota bramka padła w doliczonym czasie gry. Śląsk przegrał drugi mecz w tym sezonie. Goście przez ponad pół meczu grali z przewagą jednego piłkarza. Kluczem do zwycięstwa Miedziowych okazały się dobre zmiany, na które w przerwie i w drugiej połowie meczu zdecydował się trener Piotr Stokowiec.

 

Sytuację gospodarzy skomplikowała druga żółta kartka dla Jakuba Tosika i w konsekwencji piłkarz zobaczył czerwony kartonik i musiał opuścić boisko. Trener Stokowiec postanowił wzmocnić defensywę, wprowadzając na boisko Bartosza Kopacza i pod koniec meczu, gdy utrzymywał się bezbramkowy remis posłał do boju Jakuba Świerczoka. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż nowy napastnik Miedziowych potrzebował zaledwie kilku, by rozstrzygnąć losy meczu.

 

Śląsk rozczarował swoją grą. Jego akcje były schematyczne i łatwe do przewidzenia. Nie radził sobie w ataku pozycyjnym i nawet jakoś specjalnie nie zagroził bramce Zagłębia. Skrzydłowi wrzucali piłkę na wysokich stoperów gospodarzy i rosłego bramkarza Martina Polacka. Grający w ataku gości Marcin Robak próbował rozewrać defensywę przeciwnika, ale bez skutku. Niewiele pomógł mu wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Arkadiusz Piech.

 

Derby Dolnego Śląska wygrało Zagłębie. Gospodarze okazali się zespołem bardziej dojrzałym taktycznie i przede wszystki dobre zmiany zawodników pozwoliły zaskoczyć przeciwnika, który nawet grając w przewadze nie potrafił wykorzystać sytuacji. W szeregach gości wystąpił Dorde Cotra, były kapitan lubińskiego Zagłębia, który latem zasilił szeregi drużyny ze stolicy Dolnego Śląska. Miejscowi kibice nie oszczędzili Cotry i gdy tylko dochodził do piłki rozlegały się gwizdy. (K)

Fot.MC/Sportowy24.net

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net