Dyscyplina: Koszykówka, region: Wrocław
Dodano: 2019-05-08 21:04, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne

Niesamowite emocje w półfinale play off I ligi

Niesamowite emocje towarzyszyły rywalizacji o awans do finału play off I ligi koszykarzy. FutureNet Śląsk Wrocław i Czarni Słupsk potrzebowali pięciu meczów, by wyłonić zwycięzcę. Lepsi okazali się wrocławianie (82:81), którzy w finale zmierzą się z Eneą Astorią Bydgoszcz.

Przy stanie 2:2, piąty mecz rozegrano we Wrocławiu. Goście zaskoczyli miejscowych i dość łatwo wypracowali przewagę. Czarni pięć minut przed zakończeniem drugiej kwarty prowadzili 40:27. Gospodarze chwilami byli bezradni. Kibice przecierali oczy ze zdziwienia, gdyż oczekiwali zwycięstwa. Tymczasem, przebieg rywalizacji bardzo ich zaskoczył. Druzyny schodziły na przerwe przy stanie 45:56.

Śląsk przycisnął po zmianie stron. Bardziej agresywnie i lepiej bronił. Gdy zbliżył się na 5 punktów (51:56) wydawało się, że ma przeciwnika na wyciągnięcie ręki. Ale goście zerwali się do ataków i utrzymali przewagę. Emocje rosły z upływem czasu. Rozstrzygniecie nastąpiło w ostatniej odsłonie zawodów. Przy ogłuszającym dopingu publiczności nerwy i emocje miały wpływ na oba zespoły. Mnożyły się błędy popełniane przez gospodarzy i gości.

Emocje sięgnęły zenitu 5 minut przed końcem spotkania. Jakub Musiał trafił za 3 punkty i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Pozostały 24 sekundy do końca. Wynik na tablicy 82:81. Piłkę z boku wprowadzał do gry Adrian Kordalski (Czarni). Gospodarze zatrzymali przeciwnika w strefie podkoszowej. Piłkę przejął Musiał, ale wypychany przez rywala popełnił błąd. Goście mieli 7 sekund na rozstrzygającą akcję. Świetnie jednak spisali się wysocy gracze Śląska, którzy po rzucie przejęli piłkę.

FutureNet Śląsk w finale play off I ligi zagra z Eneą Astorią Bydgoszcz, która w półfinale wygrała z Sokołem Łańcut 3:2. Bydgoszczanie wygrali decydujący, piąty mecz przed własna publicznością 89:66.

Najwiecej punktów dla FutureNet Śląsk: M. Jarmakowicz (18 pkt, 5 zb.), A. Dziewa (16 pkt, 6 zb.) N. Kulon (15 pkt)