Dyscyplina: Koszykówka, region: Wielkopolska
Dodano: 2017-01-07 18:57, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne

Turów Zgorzelec poległ w Ostrowie Wielkopolskim

W 13. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki doszło do konfrontacji BM Slam Stali Ostrów Wlkp z PGE Turowem Zgorzelec. Gospodarze rozpoczeli od mocnego uderzenia i szybko wypracowali przewagę - 11:2. Dzieki rzutom z dystansu Szymona Szewczyka i Łukasza Majewskiego oraz skuteczności Shawna Kinga, miejscopwi zaznaczyli swoją przewagę. Goście pogubili się i nie potrafili zniwelować przewagi przeciwnika.

Zgorzelczanie zawalili pierwszą połowę meczu w Ostrowie. Do przerwy przegrywali rżnicą 20 kpt - 27:47. Jak się później okazało, to własnie wysokie prowadzenie "Stalówki" w pierwszej połowie przesądziło o jej zwycięstwie. PGE Turów w 3 i 4 kwarcie próbował zniwelować straty, gonił wynik, ale ostrowianie starali się kontrolować wydarzenia na boisku. Przyjezdnym na zmianę wyniku zwyczajnie zabrakło czasu.

Podopieczni Mathiasa Fischera doznali trzeciej z rzędu porażki. W Ostrowie ulegli miejscowej Stali 71:82. Gościom nie pomogła dobra dyspozycja Michał Michalaka. Emocji nie brakowało, ale tego wieczoru koszykarze trenera Emila Rajkovicia byli lepsi od przeciwnika. Mimo, że z czasem ich przewaga topniała.

W czwartej kwarcie było już tylko 69:65 dla ostrowian. Wśród gospodarzy zaimponował Marc Carter, którego celne rzuty z półdystansu oddaliły zagrożenie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem BM Slam Stali okazał się  Łukasz Majewski, który oprócz 17 oczek dołożył 10 zbiórek! Double-double zaliczył Shawn King. Środkowy miał 10 punktów i 15 zebranych piłek. Christo Nikołow trafił natomiast wszystkie sześć rzutów z gry, co dało mu 14 oczek w 16 minut. (JK)

W drużynie ze Zgorzelca najwięcej punktów rzucił Michał Michalak – 21.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – PGE Turów Zgorzelec 82:71 (26:16, 21:11, 17:24, 18:20)

BM Slam Stal: Majewski 17 (3×3, 10 zbiórek), Marc Carter 14 (2×3), Nikołow 14, Szewczyk 14 (4×3), King 10 (15 zbiórek), Johnson 5 (1×3, 9 asyst), Troupe 4, Ochońko 2, Chanas 2, Tomaszek 0.

PGE Turów: Michalak 21, Tweety Carter 15, Ikovlev 9, Kostrzewski 9, Bochno 5, Jackson 5, Gospodarek 3, Archibeque 2.