LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
PIOTR RUSIECKI

"Hampel stanowił pierwszy wybór"

STEFAN PIELECH

"Tęcza musi podnieść się"

JANUSZ KOŁODZIEJ

"ZNAM LESZCZYŃSKIE ŚCIEŻKI"

 
  • Piotr Pawlicki z nowym kotraktem

    N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!
  • "Jaskółka" zburzona

    Kowal Extreme Off Road
 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

DERBY Z PRZYTUPEM

Dyscyplina: Koszykówka, region: Leszno
Dodano: 2016-12-10 21:52, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne
 
Jamalex Polonia 1912 Leszno podejmowała Biofarm Basket Poznań
 

 

Jak przystało na derby było wszystko: walka, determinacja i emocje. Pierwsza odsłona należała do poznaniaków. Gospodarze musieli gonić wynik.  Prowadzenie w drugiej kwarcie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Miejscowi w 16 minucie pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Leszczynianie już prowadzili 10 punktami, by chwilę później ich przewaga stopniała do jednego oczka.

 

Po przerwie cios za cios i to z grubej rury: rzutami za 3 pkt. Dwa razy z rzędu trafił Jakub Fiszer, co pozwoliło poznaniakom zbliżyć się do przeciwnika. Goście starali się uważniej bronić pod tablicami. To polecenie trenera Przemysława Szurka, który mówił w szatni swoim zawodnikom, że przegrywają za dużo zbiórek pod własnym koszem.

 

Jamalex Polonia 1912 w decydujących fragmentach spotkania wzorowo bronił i do tego dołożył niezłą skuteczność w ataku. Jeszcze trafienia Tomasza Smorawińskiego dały nadzieję na korzystny wynik Biofarmowi Basketowi, ale  szybko nadzieje odebrał poznaniakom trafiający Jakub Koelner. Trzy rzuty za 3 pkt zapisał na swoim koncie Tomasz Stępień. Leszczynianie kończyli mecz osłabieni. Kontuzji doznał Adam Brenk.

 

- Bardzo dobry mecz, dużo walki i emocji. Gratuluję kolegom. Zagrali naprawdę z ogromnym sercem i wielki zaangażowaniem – mówił po meczu leczący kontuzję kapitan Jamalex Polonii 1912 Leszno, Nikodem Sirijatowicz. – Sto razy bardziej wolę przeżywać emocje będąc na boisku, niż oglądając zawody z boku boiska. Bardzo się denerwowałem. Jeszcze nie wiem, co dalej z kontuzją. W poniedziałek zostanę poddany badaniom i po rezonansie magnetycznym będziemy wiedzieli, kiedy wrócę do treningów.

 

- Czuliśmy atmosferę derbów. Doping publiczności uskrzydla. My mielismy za sobą kibiców z Poznania, którzy głośno nas wspierali. Mecz był bardzo wyrównany, chociaż przegraliśmy 13 punktami. Za bardzo daliśmy sobie wskoczyć na głowę i przegrywaliśmy zbiórki w obronie. Gospodarze w końcówce trafiali z dystansu. Szkoda straconej szansy – podsumował kapitan Biofarmu Basketu, Piotr Wieloch.

(PR)  

 

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Biofarm Basket Poznań 82:69

(14:24, 24:9, 18:17, 24:17)

 

Jamalex Polonia: Stępień 18, Rostalski 17, Koelner 16, Milczyński 10, Brenk 8, Sanny 6, Kiwilsza 4, Trubacz 3, Malona 0

BBP: Kurpisz 12, Bręk 11, Smorawiński 11, Wieloch 11, Struski 10, Fiszer 9, Ryżek 3, Stankowski 2, Frąckowiak 0, Gruszczyński 0, Metelski 0

 

BBP: Kurpisz 12, Bręk 11, Smorawiński 11, Wieloch 11, Struski 10, Fiszer 9, Ryżek 3, Stankowski 2, Frąckowiak 0, Gruszcz

 
 
 


 

Dodane komentarze

Poznań dnia 2016-12-11 12:26:49
Dobry mecz i fajne emocje, ale sędziowanie drugoligowe
 
 
Copyright by sportowy24.net