Dyscyplina: Koszykówka, region: Dolny Śląsk
Dodano: 2015-05-05 21:15, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne

PGE Turów Zgorzelec już w półfinale play off

Nemanja Jaramaz (z piłką) i Paweł Leończyk                       fot. PLK/Andrzej Romański

PGE Turów Zgorzelec potrzebował trzech meczów w I rundzie play off, by znaleźć się w strefie medalowej. Mistrzowie Polski pokonali Trefl Sopot. Trzeci mecz w Trójmieście wygrali 98:73.

Zmobilizowani gospodarze dotrzymywali kroku obrońcom mistrzowskiego tytułu w pierwszej i drugiej kwarcie. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się remisem. Dobry okres gry zaliczyli Paweł Leończyk i Tautvydas Ledek. Obaj praktycznie bezbłędni na połowie przeciwnika i pod jego koszem.

Mistrzowie kraju podkręcili tempo po przerwie i zaczęli grać, jak przystało na obrońcę tytułu. W ciągu minuty zdobyli 8 punktów, nie tracąc żadnego. Szybko więc wypracowali sobie przewagę – 58:47. Punktowali nie tylko podstawowi gracze, ale również zmiennicy. Błyszczeli Mardy Collins, Damian Kulig i Aleksander Czyż. Cała trójka zawodników zdobyła w sumie 49 pkt, czyli połowę całego dorobku punktowego Turowa w tym meczu.

Trener Trefla Mariusz Niedbalski poprosił o czas. Długo nie trwało i powtórzył to samo, by poukładać grę swoich podopiecznych. Turów prowadził 60:49 i było wiadomo, że awans do półfinału play off tego dnia jest już tylko kwestią czasu. Mistrzowie kraju w ostatniej odsłonie meczu przypieczętowali sukces.

W półfinale play off koszykarze ze Zgorzelca zmierzą się z Energą Czarnymi Słupsk, która w walce o strefę medalową wyeliminowała Śląsk Wrocław.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 73:98 (25:25, 22:25, 9:24, 17:24)

Trefl: Bendzius 17, Leończyk 17, Michalak 9, Kemp 8, Lydeka 8, Vasiliauskas 6, Stefański 3, Dutkiewicz 3, Sikora 2, Popović 0, Dzierżak 0.

PGE Turów: Collins 20, Kulig 17, Chyliński 15, Czyż 12, Taylor 11, Dylewicz 10, Jaramaz 6, Natiażko 5, Jyż 2, Moldoveanu 0, Gospodarek 0.