LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
TAI WOFFINDEN

"Celuję w złoto"

MATEUSZ DRÓŻDŻ

"Rozwój i stabilizacja"

HANS NIELSEN

,,MIŁO WSPOMINAM PIŁĘ"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

STARTUJĄ GRODY

Dyscyplina: Kolarstwo, region: Dolny Śląsk
Dodano: 2019-05-08 18:50, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne
 
Kolarski peleton od czwartku do niedzieli na Dolnym Śląsku
 

Stanisław Aniołkowski, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Szymon Tracz, Attila Valter – to skład ekipy CCC Development Team, który w czwartek (9 maja) stanie na starcie 54. CCC Tour Grody Piastowskie. „Pomarańczowi” znajduja się wśród faworytów wyścigu.

Kolarze rozpoczną ściganie w czwartkowe popołudnie. Zmagania rozpocznie kryterium uliczne w Legnicy. Długość rundy wynosi 2 km. Kolarze w piątek przeniosą się do Polkowic, gdzie zaplanowano jazdę indywidualną na czas. Trasa wynosi ponad 16 km. Drugi etap zostanie rozegrany  tego samego dnia. Start zaplanowano w Głogowie. Meta znajduje się  w Polkowicach, gdzie peleton zaprezentuje się kibicom na ulicach miasta. Kolarze maja do przejechania m. In. trzy rundy ulicami Polkowic. Na trasie mierzącej 112 km znajdują się trzy premie specjalne, jedna premia lotnia i trzy premie górskie drugiej kategorii.

 

Następnego dnia kolarski peleton zawita na Pogórze Kaczawskie. Start etapu zaplanowano w Złotoryi. Kolarze maja do przejechania 144 km. Na trasie znajdują się lotne premie w Chojnowie, Złotoryi i Jaworze oraz dwie premie specjalne w Chojnowie i Jaworze. Do zgarnięcia będą również  punkty na trzech górskich premiach pierwszej kategorii w Stanisławowie i Pomocnym.

 

Ostatni etap może okazać się najbardziej wymagający. Peleton pokaże się na trasie w Górach Sowich. Kilka podjazdów i przełęczy (m.in. Sokola, Walimska, Jugowska, Woliborska) mogą rozerwać peleton i wywrócić klasyfikację wyścigu. Start nastąpi w Nowej Rundzie, finisz w Dzierżoniowie. Zapowiada się ciekawa i zacięta rywalizacja. Grody Piastowskie cieszą się powodzeniem wśród kolarzy. Organizatorzy liczą na zainteresowanie kibiców.

Stanisław Żuk

 

fot. CCC Polskowice/Mario Stiehl

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net