Dyscyplina: Biegi, region: Leszno
Dodano: 2015-02-22 21:08, autor: admin admin (MC)
Zródło: własne

457 uczestników wzięło udział w biegu górskim

Damian Glapiak z LKS Osowa Sień triumfował w 5. Biegu Górskim w Lesznie - Grzybowie. Zwycięzca przebiegł 10 – kilometrowa trasę, wiodącą leśnymi duktami, uzyskując czas 36 minut i 56 sekund. Na starcie stanęło 457 uczestników. Większość była zadowolona, dopisała pogoda i jak się okazało, inauguracja sezonu biegowego w Lesznie wypadła zgodnie z oczekiwaniami.

Pierwszy na finiszu pojawił się Jerzy Janowicz, ale startował poza konkurencją. Na trasę ruszył kilka minut wcześniej, niż pozostali biegacze i jego wynik nie był klasyfikowany. Chwilę po nim zameldowali się na mecie najszybsi (w kolejności): Damian Glapiak, Bartosz Feifer i Michał Kumolka.

W kategorii kobiet triumfowała Kaja Milanowska (00:44:02). Drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Golak. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Andrzejewska. O miejscach w klasyfikacji końcowej decydował uzyskany czas netto, bo uczestników biegu podzielono na pięć grup. Wszyscy od razu nie pomieściliby się na wąskich, leśnych duktach. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele stowarzyszenia Maratony Leszno i tradycyjnie nie zawiedli.

W biegu wystartowało 457 uczestników podzielonych na pięć grup. (M)