LIVE:

Nasz PREMIUM PARTNER
 
 
 
WYWIADY
KOMENTARZE
OPINIE
 
MARTIN SEVELA

"Liczy się zaangażowanie"

TAI WOFFINDEN

"Celuję w złoto"

MATEUSZ DRÓŻDŻ

"Rozwój i stabilizacja"

 
 • 1 LK, Górnik Trans.eu Wałbrzych - Timeout Polonia 1912 Leszno 84:79

  Trener Dariusz Żuraw podsumowuje sezon Lecha
 • Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:0 (kulisy meczu)

  FUTSAL LESZNO AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY
 • Puchar Polski dla Blind Football Śląsk Wrocław

  Piotr Pawlicki z nowym kotraktem
 • N.Pedersen i M.Zagar - walka na całego!

  "Jaskółka" zburzona
 • Kowal Extreme Off Road

 
Prawucki Smyk
 
> STREFA KIBICA
Strefa kibica
 
 

CHCĄ NOWĄ KRĘGIELNIĘ

Dyscyplina: Kręgle, region: Leszno
Dodano: 2016-07-19 23:15, autor: admin Mario (MC)
Zródło: własne
 
Jedyna taka w Polsce. Ma powstać w 2 lata
 

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało leszczyńskiemu samorządowi prawie 1,3 miliona złotych na modernizację kręgielni przy ul. Strzeleckiej. Obiekt w ciągu dwóch lat zostanie przebudowany. Kręgielnia ma spełniać światowe standardy. Można będzie na niej organizować największe zawody – mistrzostwa świata, mistrzostwa starego kontynentu i rozgrywki o europejskie puchary.

 

Obiekt przy ulicy Strzeleckiej posiada cztery tory kręglarskie. Po przebudowie ma mieć 8 torów. To jeden z wymogów, by można rozgrywać międzynarodowe zawody najwyższej rangi. Plan przebudowy zakłada, że do budynku kręgielni zostaną dołączone jeszcze dwa segmenty. W jednym znajdzie się miejsce na szatnie i zaplecze dla kręglarzy oraz korzystających z odkrytego basenu, natomiast w drugiej dobudowanej części powstanie restauracja, by obiekt mógł na siebie zarabiać poprzez organizowanie imprez rodzinnych, firmowych, towarzyskich.  

 

- Mamy szansę być pierwszym miastem w Polsce i prawdopodobnie przez długie lata jedynym, które będzie posiadać ośmiotorową kręgielnią. Dysponując takim obiektem możemy organizować wszystkie największe krajowe imprezy, klubowe puchary i zawody najwyższej rangi na czele z mistrzostwami świata. Wykorzystane zostaną cztery tory, które zostały nam po mistrzostwach świata i znajdują się w magazynie. Oprócz tego, że może powstać fajny obiekt, to jeszcze zostanie wyremontowana ulica Strzelecka i powstaną nowe miejsca parkingowe – informuje Ireneusz Kaczmarek, szef sekcji kręglarskiej Polonii 1912 Leszno.    

 

Nowy obiekt ma kosztować 2,7 – 3,4 mln zł, w tym sama kręgielnia ok. 1,2 mln zł. Leszno mogło starać się o dotację finansową z ministerstwa tylko na rozbudowę kręgielni. Projekt znalazł się w gronie 30 zakwalifikowanych przez ministerstwo w programie przygotowanym pod kątem rozwoju infrastruktury sportowej. Dofinansowanie zostanie rozłożona na dwa lata: 2017-2018. Prace budowlane wystartują z początkiem przyszłego roku. Zakończenie budowy i przekazanie obiektu do użytku nastąpi w 2018 roku. EC

 
 
 


 

Dodane komentarze

Copyright by sportowy24.net